Przejdź do głównej zawartości

choroba - kontrakt menedżerski

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 5

 • Oficjalny komentarz
  Anna Kaczmarska

  Dzień dobry,

  Problem z niewłaściwą prezentacją podstaw do chorobowego po przekroczeniu maksymalnej rocznej podstawy na ubezpieczenie emerytalno-rentowe dla  kontraktu menadżerskiego rozliczanego jako umowa art. 13 pkt 9, został zgłoszony do Działu Rozwoju Oprogramowania w celu poprawienia w kolejnych wersjach programu.

  Na chwilę obecną nie znamy terminu jego rozwiązania. 

   

 • Anna Kaczmarska

  Podstawę zasiłkową powinna stanowić przychód pracownika pomniejszony o wartość pobranych składek tego przychodu. Jeżeli nastąpiło przekroczenie składek ZUS to system pomniejsza tylko o 2,45%. Tak samo działa to przy umowie o pracę, Te założenia wynikają z komentarza chorobowego ZUS.
  Jeżeli przy kontrakcie menadżerskim miałoby być inaczej  to proszę z poziomu aplikacji EBOK https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/articles/10729256168850-Elektroniczne-Wsparcie-Techniczne-w-serwisie-eBOK-Symfonia 
  założyć zgłoszenie z opisaniem problemu wraz ze screenami i podstawą prawną. Wówczas to zgłoszenie zostanie przekierowane do analityka biznesowego w celu sprawdzenia czy nie powinno być zmiany w systemie. Na ten moment można wartości poprawić ręcznie w podstawie z UCP.

  0
 • Monika Kocubowska

  Dziękuję za informację, jak dla mnie nie ma problemu, założę zgłoszenie wg instrukcji, tymczasowo poprawię ręcznie. Chciałabym jednak zaznaczyć, że komentarz "chorobowy ZUS" również mówi o odliczeniu kwoty odpowiadającej 13,71% tej podstawy wymiaru.

  0
 • Anna Kaczmarska

  Dziękuję za informację oraz przekazana podstawę prawną. Zweryfikujemy działanie programu w tym zakresie i w tym wątku wrócę do Pani z odpowiedzią w najbliższych dniach. 

  0
 • Monika Kocubowska

  Dziękuję.

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.