Przejdź do głównej zawartości

Faktura zaliczkowa korygująca - Nie można wystawić dokumentu z numerem kolejnym

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 9

 • Oficjalny komentarz
  Michał Madej

  Panie Jerzy, 

  Jeżeli zmiana na numerację ręczną nie pozwoliła na wystawienie dokumentu, to proszę dodać nową serię numeracji o takich samych parametrach, ale z innym skrótem. Dotychczasową serię numeracji proszę dezaktywować. 

 • Jerzy Bartkowski

  Utworzenie nowej serii dokumentu dla faktury korygującej VAT, dezaktywacji dotychczasowej oraz wskazaniu na nową serię w fakturze sprzedaży problem nadal występuje.

  0
 • Michał Madej

  Panie Jerzy, 

  Proszę pierwszy dokument "w nowej serii" wystawić w trybie ręcznym. 

  0
 • Jerzy Bartkowski

  Faktura sprzedaży nie jest pierwszą wystawioną w tym roku, natomiast korygująca jako pierwsza. Tak, dokument był wystawiany w trybie ręcznym.

  0
 • Michał Madej

  Panie Jerzy, 

  Proszę o doprecyzowanie, czy numeracja zwykłych faktur jest taka sama jak korekt? 

  0
 • Jerzy Bartkowski

  Tak, jak w poprzednim roku.

  0
 • Michał Madej

  Panie Jerzy, 

  Nie może mieć Pan dwóch dokumentów o takim samym numerze. W zaistniałej sytuacji rozwiązania są następujące: 
  a. Ujednolicenie pola Seria w typach dokumentów: korygowanym i korekcie (np. na sFVS) i wówczas system powinien w trybie automatycznym sam poprawnie podpowiedzieć numer kolejny, "wplatając" korektę w numerację dokumentów, jako dokument kolejny. 

  b. Wystawienie dokumentu w trybie numeracji ręcznej, z numerem pierwszym i dopisaniem unikalnego znaku, np. litery K na końcu (działanie niezalecane) 

  c. Wystawienie dokumentu w trybie numeracji ręcznej, z numerem kolejnym ustalonym na podstawie ostatniego wystawianego dokumentu sprzedaży (działanie niezalecane) 

  d. Dodanie w serii numeracji dokumentu korekty unikalnego znaku odróżniającego korekty od innych dokumentów - np. litery K na końcu i niezależna numeracja korekt w trybie automatycznym od numeru pierwszego (działanie zalecane) 

  0
 • Jerzy Bartkowski

  Ślicznie dziękuję za szybką pomoc, zalecany punkt a. niestety kończył się komunikatem o braku możliwości wystawienia dokumentu, ponieważ dokument o tym numerze już istnieje, zastosowany został punkt d.

  0
 • Michał Madej

  Panie Jerzy, 

  Dziękuję za wiadomość. Cieszę się, że udało się rozwiązać problem. 

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.