Przejdź do głównej zawartości

plan kont modyfikacja

Ukończone

Komentarze

Komentarze: 1

 • Oficjalny komentarz
  Dorota Bacia

  Dzień dobry,
  program Symfonia Finanse i Księgowość umożliwia Użytkownikowi programu modyfikację planu kont w taki sposób, aby plan kont obejmował konta syntetyczne a także konta analityczne do poszczególnych kont syntetycznych. 
  W programie Symfonia Finanse i Księgowość kontami księgi głównej są konta syntetyczne (konta, które są "dzielone"/ w ramach, których można wyodrębnić konta analityczne). Mogą to być konta bilansowe lub konta wynikowe.  Służą one do ewidencji sum zbiorczych (zgodnie z art. 15 Ustawy o Rachunkowości).
  Natomiast konta analityczne w programie służą do uzupełnienia i uszczegółowienia zapisów księgi głównej. Pełnią funkcję pomocniczą i działają na zasadzie zapisu powtarzanego – tzn. zapis w księdze głównej na kontach syntetycznych jest powielany na kontach analitycznych. 
  Zgodnie z powyższą zasadą w programie Użytkownik może plan kont zdefiniować następująco odnosząc się do skierowanego zapytania:
  konto syntetyczne: 401 "Materiały i energia", do którego może dodać konto analityczne pierwszego poziomu:
  konto analityczne (pierwszy poziom analityki) 80101 "Szkoły podstawowe", do którego może dodać konto analityczne drugiego poziomu:
  konto analityczne (drugi poziom analityki) 4210 "Zakup materiałów i energii"

Zaloguj się, aby dodać komentarz.