symfonia środki trwałe Udzielono odpowiedzi
Przenoszę środki trwałe z innego programu do Symfonii.Wprowadzam środek trwały całkowicie zamortyzowany,nie wiem jak wprowadzić środek który miał przez dwa lata (2003 i 2004 r ) współczynnik 3 a później 2 metoda degresywna.Jak wpiszę współczynnik 2 to będzie inna data całkowitego zamortyzowania. Nie wiem jak to wprowadzić, może ktoś już to przerabiał i pomoże ?
Komentarze
Komentarze: 1
Dzień dobry,
w przypadku przenoszenia środka trwałego z innego programu do Symfonii warto skorzystać z instrukcji wprowadzenia środka trwałego z historią:
https://wsparcie.symfonia.pl/hc/pl/articles/22704624999826--S50-STF-Wprowadzenie-%C5%9Brodka-trwa%C5%82ego-z-histori%C4%85
Jeżeli środek jest już w pełni zamortyzowany, współczynnik amortyzacji nie powinien mieć znaczenia dla dalszych naliczeń, ponieważ program nie będzie już naliczał kolejnej amortyzacji. W takiej sytuacji program może też nie prezentować daty całkowitego zamortyzowania w taki sposób, jak przy środku amortyzowanym od początku w Symfonii, ponieważ nie ma takich danych.
Trzeba wprowadzić stan narastająco zgodny z poprzednim programem, a szczegółową historię amortyzacji zachować z poprzedniego systemu.
Zaloguj się, aby dodać komentarz.