Przejdź do głównej zawartości

Potrącenie komornicze 2023 źle nalicza albo wcale nie nalicza

Udzielono odpowiedzi

Komentarze

Komentarze: 3

 • Monika Rojowska

  Potrącenia komornicze liczą się poprawnie w programie. Jeśli u Pani nie naliczają się to może to wynikać z błędnych parametrów naliczania lub innych ustawień. W tym wypadku konieczna będzie analiza bazy danych. Proszę sprawdzić w Ustawienia-Ustawienia płacowe na zakładce Podatki, potrącenia czy jest zaznaczone Uwzględniaj potrącenia komornicze zgodnie z data wypłaty.  

  0
 • M Zakrzewska82

  Od 2023 nie działają potracenia komornicze , musimy ręcznie poprawiać.U jednego pracownika wcale nie potrąciło zajęcia chociaż wynagrodzenie dużo wyższe od najniższego.Kiedy będzie to poprawione ?

  Ustawienia-Ustawienia płacowe na zakładce Podatki, potrącenia czy jest zaznaczone Uwzględniaj potrącenia komornicze zgodnie z data wypłaty- zrobiłam i w dalszym ciągu nie nalicza mi komornika od 3800 brutto.

   

  0
 • Nikodem Adamczyk

  To może być problem konkretnie w danym programie, a nie ogólny, ponieważ potrącenia komornicze prawidłowo się naliczają. Możliwą przyczyną może być zaznaczenie i wpisanie indywidualnej kwoty wolnej od potrąceń.

  Standardowo pole to nie jest zaznaczone i nie jest tam wprowadzana żadna kwota. 

  Proszę sprawdzić czy to o to może chodzi czy jednak coś jeszcze innego może na to wpływać. Można spróbować zwiększyć testowo kwotę wynagrodzenia na bardzo dużą (np. 5000) aby przynajmniej sprawdzić czy się wówczas naliczy to potrącenie. Świadczyłoby to o tym, że program rzeczywiście nie widzi wystarczająco wysokiego wynagrodzenia. Parametry naliczania także warto sprawdzić czy są aktualne. Kontakt telefoniczny z pomocą techniczną powinien pomóc sprawniej to wyjaśnić. 

  0

Zaloguj się, aby dodać komentarz.